• Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7:00 - 17:00; sobota 7:00 - 13:00

                    FAQ                    

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mam przygotować materiały do malowania proszkowego? Czy muszę je jakoś wcześniej oczyścić, odtłuścić lub usunąć wżery?

Nie ma takiej konieczności, ponieważ nasza lakiernia proszkowa oferuje również usługi związane z profesjonalnym oczyszczaniem malowanych powierzchni. Stosujemy m.in. piaskowanie, śrutowanie, specjalną chemiczną kąpiel usuwającą starą powłokę, następnie matowimy, a na koniec odpylamy i odtłuszczamy powierzchnię do lakierowania.

Jakie kolory można stosować do malowania proszkowego?

Farby do lakierowania proszkowego dostępne są w pełnej palecie barw RAL. Istnieje również możliwość zastosowania farb specjalnych (strukturalnych).

Czy stosowane przez Was farby dostępne są wersjach matowych?

Oczywiście, zależnie od potrzeb Klienta używamy farb o różnym stopniu połysku, czy teksturze. Korzystamy z lakierów o pełnym połysku, satynowych, matowych, teksturowanych, a także metalizowanych.

Czy dysponujecie jakimiś wzornikami kolorystycznymi, tak abym mógł w praktyce zobaczyć, jak będą się prezentowały np. pomalowane felgi samochodowe.

Oczywiście. W naszej siedzibie przygotowaliśmy galerię gotowych, polakierowanych felg, które pomogą „na żywo” dokonać wyboru nowego koloru Twoich felg.

Czy jest jakieś ograniczenie dotyczące rozmiaru, kształtu lub rodzaju malowanych elementów?

Jedynym ograniczeniem jest wielkość naszego pieca – 12 x 1,8 x 2,5 m.

Potrzebuję wyśrutować i pomalować duże elementy metalowe. Niestety nie mam jak tych elementów przewieźć do Waszej lakierni proszkowej. Czy możecie jakoś pomóc w tej kwestii?

Oczywiście. Nasza firma zapewnia transport materiałów zarówno do, jak i z lakierni. Prosimy o telefon lub maila – uzgodnimy dogodny dla Ciebie termin odbioru.

Czy felgi samochodowe po lakierowaniu proszkowym ulegają uszkodzeniom (pojawiają się rysy i zadrapania) po montażu opon?

Absolutnie nie. Prawidłowo wykonane malowanie – o co możesz być pewny w firmie Artmet – nie zdziera się przy montażu opon.

Czy renowacja felg przy użyciu malowania proszkowego jest opłacalna?

Zdecydowanie tak. Koszt oczyszczenia i malowania kompletu czterech felg może być niższy niż zakup jednej nowej sztuki.

Czy malowanie proszkowe oferujecie w stosunku do różnych rodzajów metali?

Tak. Wykonujemy malowanie proszkowe na elementach z aluminium, stali oraz na powierzchniach cynkowanych.

Czy pomalowany metodą proszkową materiał jest odporny na działanie warunków atmosferycznych?

Tak. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki, warstwa lakieru chroni znajdujący się pod nim metal. Sam lakier również jest odporny na działanie wody, temperatury i promieni słonecznych.

Czy po jakimś czasie nałożony za pomocą malowania proszkowego kolor ulega zmatowieniu i wyblaknięciu?

W firmie Artmet stosujemy certyfikowane farby światowych producentów (certyfikat Qualicoat), dzięki czemu unikamy tego typu sytuacji.

Jakich farb i sprzętów używacie do malowania?

Pracujemy na renomowanych produktach marki Wagner. W przypadku farb, stosujemy wyroby certyfikowanych producentów, którzy dysponują certyfikatem Qualicoat.

Dane adresowe

ul. Batorego 11a
Andrychów
Ogrodzenia - 696 521 435
Lakiernia proszkowa - 691 982 209

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek: 7:00 - 18:00

sobota: 7:00 - 13:00

niedziela: nieczynne